Argëtohu, zbulo talentin, mëso anglisht!

by | 05.12.2017

Programet e veres per femijet 2017

Linkolni hap dyert për programet verore për fëmijë në ambjentet tona të këndshme e të gjelbëruara.  Ne besojmë se ardhja e verës mund të jetë një kohë vërtet e frytshme dhe zbavitëse sidomos kur fëmijët mësojnë duke u argëtuar.

 • Summer School – kurs anglisht për fëmijët 7-12 vjeç
 • Kids’ Clubs – program fantastik me aktivitete, mësime dhe argëtim për fëmijët 5-12 vjeç.
 • Music Classes – për herë të parë kurse kitare, kanto dhe piano për fëmijët

Summer School – I ofron fëmijës tuaj mundësinë e mbarimit  të një niveli gjuhësor brenda një periudhe të shkurtër e intensive.

Kid’s Clubs – Është programi më i kërkuar çdo verë sepse ndërthur argëtimin dhe mësimin nëpërmjet një morie aktivitetesh të strukturuara mirë sipas grupmoshave 5-7; 8-9 dhe 10-12 vjeç.

  Miq jeni ende në kohë për të sjellë fëmijën tuaj, qoftë edhe për ta provuar programin tonë. Ju ftojmë të na kontaktoni. 
Programi i Kids’ clubs sipas moshave

Music Classes – përveç kurseve të kantos dhe pianos, këtë verë, ju  ofrojmë për herë të parë edhe kurse kitare.

 

Programet fillojnë më 12 qershor – 14 korrik, nga e hënapremten, ora: 9:00 – 12:00.

Ju lutem regjistrohuni sa më parë, sepse prej vitesh ky program është bërë shumë i suksesshëm e vendet zihen menjëherë.

Dita e parë e programit të fëmijëve në Lincoln 1

Summer klubs ne Lincoln 1

Programi, mjetet mësimore dhe gjithçka tjetër ishte përgatitur prej kohësh për ardhjen e tyre.

Dhe ashtu ndodhi, fëmijët erdhën me entuziazmin që i karakterizon dhe shumë shpejt të gjithë u organizuan nëpër klasat përkatëse sipas grupmoshave.

U përpoqëm të mbledhim disa nga momentet e ditës së parë të klubeve të verës për fëmijët këtu te Lincoln 1, te Pazari i Ri.

Ndërkohë, regjistrimet vijojnë, ndaj mos nguroni të na kontaktoni. Fëmijët mund të regjistrohen për 1 apo 5 javë të plota sipas dëshirë.

Klasa e mësuese Jonidës

Ja kështu filluan edhe kampet verore këtu në Lincoln 1. Klasa e mësuese Jonides. / This is how Summer Camps started here at Lincoln 1. Teacher Jonida’s class. #lincolnalbania

A post shared by Lincoln Centers of Albania (@lincolnalbania) on

Klasa e mësuese Brikenës me grupmoshën 9-12 vjec mësojnë si të bëjnë një jetë më të shëndetshme nëpërmjet aktiviteteve në klasë dhe jashtë.

9-12 vjecarët kanë aktivitetet e tyre nëpërmjet të cilave mësojnë si të jetojnë më të shëndetshëm. / 9-12 year old have their own activities where they learn how to live healthier lives. #lincolnalbania

A post shared by Lincoln Centers of Albania (@lincolnalbania) on

9-12 vjecarët kanë aktivitetet e tyre nëpërmjet të cilave mësojnë si të jetojnë më të shëndetshëm. / 9-12 year old have their own activities where they learn how to live healthier lives. #lincolnalbania

A post shared by Lincoln Centers of Albania (@lincolnalbania) on

Grupi i fëmijëve 5-8 vjec të mësuese Jonidës praktikon numrat.

Grupi i fëmijëve 5-8 vjeç po bëjnë ushtrimin e vizatimi të numrave sipas udhëzimeve të mësuese Jonides. The 5-8 years old group is doing the numbers exercise according to the instructions of teacher Jonida. #lincolnalbania

A post shared by Lincoln Centers of Albania (@lincolnalbania) on

Klasa e mësuese Juledës u mor me përgatitjen e maskave

Edhe klasa e mësuese Juledës u mor me përgatitjen e maskave që do jenë gati nesër. / Juleda’s class was busy preparing the masks which will be ready tomorrow. #lincolnalbania

A post shared by Lincoln Centers of Albania (@lincolnalbania) on

Kujtesë për vjeshtën:

Programi Study Hall fillon në shtator, me fillimin e shkolles.

Study Hall është programi ynë pas shkollor për fëmijët 6-10 vjeç. Fëmijët tuaj do të ndiqen nga mësuese të kualifikuara për të mbaruar detyrat e shkollës, mësuar anglisht, si edhe aktivitete të tjera argëtuese. Na kontaktoni për më shumë informacion!

9 përgjigje te “Argëtohu, zbulo talentin, mëso anglisht!”

 1. Zorada Zhupi thotë:

  Ju lutem na dergoni informacion per programet,sepse vajza frekuentoi edhe vjet kursin tuaj.

  • Jozita thotë:

   Pershendetje Zorada,

   Ju lutemi te na kontaktoni paraprakisht me telefon per te diskutuar me hollesisht pasi dhe programin e kemi pak a shume te njejte si strukture por te ndryshuar ne permbajtje.
   Faleminderit,
   Stafi

 2. Mario thotë:

  Greetings
  I meant to ask about the pricing for the summer school.
  Thanks

  • Jozita thotë:

   Pershendetje Mario,

   Cmimi per Summer School eshte 130 euro + 25 euro per librat.
   Na telefono ose eja prane qendres per te patur informacion me te detajuar.
   Gjithe te mirat,
   Stafi

 3. ariola thotë:

  Pershendetje jam e interesuar per 2 vajzat e mija 5 dhe 11 vjec ..doja te dija cmimin ?

  • Jozita thotë:

   Pershendetje Ariola,
   Faleminderit per interesimin ne qendren tone!
   Pagesa javore eshte 30 euro ndersa per 5 jave 130 euro, e njejta pagese eshte edhe Summer School. Per me teper informacion, na kontaktoni me telefon ose ejani ne qendrat tona.
   Pasdite te kendshme 🙂

 4. Klodi thotë:

  Pershendetje sa kushton programi kids club, dhe a mund te behet frekuentim i pjesshem, si psh 3 jave nga 5 dhe sa shkon pagesa ne kete rast ? Faleminderit

  • Jozita thotë:

   Klodi pershendetje,
   Te falenderojme qe na ke shkruar!
   Per nje jave pagesa eshte 30 euro, pra per 3 jave 90 euro.
   Per cdo pyetje tjeter, na kontakto me telefon ose kalo prane qendres sone.
   Gjithe te mirat,
   Stafi

 5. Dritan thotë:

  Pershendetje.Doja te di cfare permban programi prsh 1 javor,pra cfare ben femija gjate javes,orarin dhe cmimin per nje femije 12 vjecar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *