Rikthehen programet e verës për fëmijë!

by | 05.19.2023

Vera është kohë për të mësuar e për t’u zbavitur! Dhurojuni fëmijëve tuaj një verë plot argëtim në Lincoln me dy programet tona dedikuar moshave 6-12 vjeç!

“Summer School” – Shkolla Verore

Fokusi i këtij programi është përfundimi i një metode/niveli gjuhe në 5 javë, në mënyre argëtuese, e kombinuar me aktivitete të tjera si: punëdore, lojra, projekte, kënge, etj. 

 • Niveli: fillestar
 • Grupmoshat: 6-7 vjeç  /  8-9 vjeç  /  10-12 vjeç
 • Kohëzgjatja: 19 qershor – 21 korrik, E hënë – E premte, ora 08:00 – 13:00

“Summer Camp” – Kampi Veror

Fokusi i këtij programi është komunikimi dhe praktikimi i gjuhës angleze duke u argëtuar përmes këngëve, dramatizimeve, lojrave, etj. Programi do të ketë edhe mjaft aktivitete të tjera plotësuese si: punëdore, art, shkencë, teknologji, klub libri, etj. 

 • Mosha: 6-12 vjeç
 • Kohëzgjatja: 19 qershor – 21 korrik, E hënë – E premte
 • Oraret e disponueshme: 08:00-13:00, ose 08:00-16:00

Më poshtë do të gjeni programin dhe rubrikat e ndryshme që Kampi Veror do të përfshijë:

 1. Mirëseardhja & aktivitete fizike
 2. Fun with English!- Mësimi interaktiv i gjuhës angleze. Aktivitete për pasurimin e fjalorit dhe praktikën e gjuhës nëpërmjet këngëve, historive, videove, konkurseve etj.
 3. Pushim i shkurtër
 4. Lojra dhe Sporte të organizuara
 5. Punëdore
 6. Aktivitet i veçantë, i ndryshëm çdo ditë: Science day, Encyclopedia time, Technology day, Art & Literature, Talent show.
 7. Dreka
 8. Kohë qetësie e pushimi / Aktivitete argëtuese e artistike
 9. Largimi

 

Shënim: Një herë në javë do të organizohet eksursion jashtë qendrës Lincoln. Ekskursioni mendohet të jetë: vizitë në muze, në fermë, piknik apo pishina. Prindërit do të njoftohen paraprakisht për lejen dhe pagesat shtesë të aktiviteteve (bileta e muzeut, transporti, etj).

 

3 përgjigje te “Rikthehen programet e verës për fëmijë!”

 1. Nerisa Malo thotë:

  Sa kushton summer school ju lutem?

 2. selim zeraliu thotë:

  Pershendetj,
  Doje te dija per pagesen per kursin Summer Camp” – Kampi Veror kam dy femije 8 dhe 12 vjec

 3. Tina Demiraj thotë:

  Pershendetje
  Ju lutem a mund te me tregoni sa kushton summer club per moshen 10-12 vjec?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *