Trajnime për mësuesit e gjuhës angleze

by | 03.13.2023

Qendra Lincoln prej më shumë se 25 vitesh ndihmon në rritjen profesionale të mësuesve të gjuhës angleze. Këtë sezon ajo zhvillon dy trajnime të rëndësishme për mësuesit e gjuhës angleze të shkollave publike dhe private, të cilët dëshirojnë të rriten profesionalisht, por edhe të përfitojnë kreditet e nevojshme.

Trajnimi 1: “Aplikimi i metodave të reja në mësimdhënien e gramatikës dhe fjalorit të guhës së huaj.”

 • Datat:  23 dhe 24 mars,
 • Ora:  14:00-17:00
 • Vendi:  Lincoln Bllok , Tiranë

Trajnimi 2: “Integrimi i mendimit kritik në mësimdhënien e gjuhës së huaj”

 • Datat:  8-9-10 maj
 • Ora:  9:00-17:00
 • Vendi: Qendra Lincoln, Shkodër
 • Datat: 15-16-17 maj
 • Ora:  9:00-17:00
 • Vendi: Lincoln Bllok, Tiranë

Trajnimet janë të akredituara nga Ministria e Arsimit dhe përzgjedhja e tyre bëhet përmes Portalit të Mësuesit. Na vizitoni nga afër për të mësuar më shumë e për t’u regjistruar.

✉ info@lincoln.org.al

☎️ +355 68 208 3308 | +355 68 201 0607 | +355 67 60 27 565

📍 Rruga Ismail Qemal, Nr. 31, Tiranë  |  Tek Hysajt, mbrapa Fakultetit Juridik, Shkodër

Një përgjigje te “Trajnime për mësuesit e gjuhës angleze”

 1. Mohammed thotë:

  Hello, I am a foreign student. I want to study a language. What are the documents required for registration and how much is the study price?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *