Programet e verës: Summer Camp & Summer School

by | 05.07.2021

SUMMER CAMP” – 08:30-12:30
E HËNË – E PREMTE, 14 QERSHOR – 17 KORRIK,  MOSHA 6-12 VJEÇ

Qëllimi i këtij programi është praktikimi dhe përforcimi i njohurive të gjuhës angleze, përmes argëtimit, artit e projekteve, si: aktivitete sportive, art/punëdore, projekte dhe praktikë e gjuhës angleze në laborator. Fëmijët do të ndahen sipas grupmoshave në tre grupe (6-7, 8-9, 10-12), ku do të punojnë me programe të përshtatura për ta.

 

SUMMER SCHOOL” – 09:00- 12:00
E HËNË – E PREMTE, 14 QERSHOR – 17 KORRIK,  MOSHA 6-12 VJEÇ

Qëllimi i këtij programi është të mësuarit e gjuhëve të huaja: marrja e njohurive fillestare dhe përfundimi i nivelit gjuhësor në pesë javë. Normalisht ky program zhvillohet në 5 muaj.  Programi ofrohet në gjuhën angleze, ose gjermane.

 

Për më shumë informacion, ose regjistrime, na kontaktoni në:

 • +355 68 201 0607 (Pazari i Ri) / +355 68 208 3308 (Bllok)
 • info@lincoln.org.al
 • Në rrjetet tona sociale: @lincolnalbania  në Facebook, ose Instagram.

5 përgjigje te “Programet e verës: Summer Camp & Summer School”

 1. Oliana Micalliu thotë:

  Pershendetje!

  Interesohem per Summer Camp ose Summer School per Matteo Micalliun, qe po ndjek aktualisht Study Hall, tel Linkoln 1… sa kushtojne, ju lutem? Dhe a keni nje program te detajuar te kampit apo do publikohet me vone? Ai ka ndjekur edhe vjet nivelin 0 dhe pergjate programit study hall ka ndjekur nivelin 1 ne mos gaboj… me cilen metode do te punohet gjate Summer School? A do te mund te vazhdoje nivelin pasardhes apo eshte kurs i percaktuar? Ju faleminderit!

 2. Klodi thotë:

  Pershendetje, desha Te dija hollesi per summer school. Interesohem per djalin. Eshte 10 vjec dhe ka njohuri te gjuhes angle ze. Desha Te dija kohezgjatjen, orarin, vendndodhjen, transportin dhe cmimin.

 3. Daniela Aliaj thotë:

  Sa kushton summer camp per dy femije 8 dhe 12 vjec

 4. Luida thotë:

  Pershendetje, jam e interesuar per summer school mosha per 9-10 vjece. Do doja nje program me te detajuar ? Transport nese ofrohet? Cmimi? Etc
  Faleminderit

 5. Otavio Bravo thotë:

  Sa kushton summer camp per nje femije me 10 vjec

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *