TOEFL & IELTS: Përgatituni përpara se të jetë vonë!

by | 02.15.2019
TOEFL & IELTS: Përgatituni përpara se të jetë vonë!

Nëse keni në plan që të bëni provimin e TOEFL-it apo IELTS-it së shpejti, atëherë ju ftojmë të këshilloheni me ne përpara se të jetë vonë.

Ja disa arsye pse ju inkurajojmë mos ta lini për momentin e fundit:

 • 1
  Mbi 80% e atyre që testohen, kanë nivel njohurish të pamjaftueshëm për të kryer kursin;
 • 2
  ​Ata që kanë nivelin e duhur të njohurive, kanë nevojë të ndjekin kursin që zgjat 2 deri në 4 muaj;
 • 3
  ​Pjesës më të madhe i mungon informacioni i nevojshëm për provimet ndërkombëtare;
 • 4
  Pjesës më të madhe i duhet të llogarisë edhe kohën e marrjes së përgjigjes së provimit, etj.

Këto dhe mjaft arsye të tjera vetëm sa shtojnë stresin dhe vonesa në kohën kur do t’ju duhet të bëni provimin dhe merrni rezultatin.

​Të gjitha qendrat Linkoln, janë të licensuar si qendra testimi dhe kursesh për TOEFL-in, dhe ofrimin e kurseve për IELTS-in.


Mesazh falenderimi për mësuesen e IELTS

Mësuese Anila, unë ndodhem në Kanada dhe më në fund e realizova ëndrrën time ????.

Kam dhënë IELTS këtej dhe dola mirë. Materialet që lexova kanë qenë ato që kemi bërë bashkë.

Faleminderit shumë “zysha” për të gjithë punën tënde dhe përkushtimin. Edhe pas 3 viteve, këshillat e tua dhe shënimet që na jepje, janë ato që më ndihmuan.


Studente e IELTS në Kanada

The courses I completed at Lincoln allowed me to pass all the prerequisite exams to get admitted at a University in Canada. The instructors were dedicated not only to follow the course specific curriculum, but also to cater specific training to my needs. Lincoln helped me pass TOEFL iBT and GMAT


A TOEFL Student -26 years’ old

2 përgjigje te “TOEFL & IELTS: Përgatituni përpara se të jetë vonë!”

 1. Ingrit Muka thotë:

  Pershendetje Jam e interesuar per Kursin pergatitore per provimin e TOEFL
  Kur mund te fillojn Klasat?

 2. Jozita thotë:

  Pershendetje Ingrit,
  Faleminderit qe na ke shkruar!
  Kurset e TOEFL do te nisin seshpejti. Me pare kryhet nje testim paraprak per te pare nese je ne nivelin e duhur per ta ndjekur kursin. Mund te kalosh ne qender cdo dite nga ora 09:00-16:00
  Per cdo pyetje tjeter, na kontakto me telefon ose kalo direkt prane qendres sone.
  Gjithe te mirat,
  Stafi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *