Shpallen 3 fituesit e konkursit “Spelling Bee” te Lincoln 1 (Video)

by | 06.19.2017

Fituesit e Spelling Bee te Lincoln 1

Me datë 19 qershor u zhvillua konkursi “Spelling Bee” ku fëmijët konkurruan me njëri-tjetrin se kush arrinte të gërmëzojë më mirë fjalët e ndryshme në anglisht.

Ky lloj konkursi është mjaft i përhapur në botën anglishtfolëse dhe kërkon shkathtësi mendore si dhe njohje të mirë të gjuhës angleze.

Fëmijët ishin përgatitur dhe treguan aftësitë e tyre gjuhësore.

Konkurentët ishin përzgjedhur nga nxënësit më të mirë të klasave ‘More 3’ këtu në Lincoln 1.

Në fund të konkursit u shpallën edhe tre fituesit e çmimeve si më poshtë:

  • Çmimi i parë – Dea Merkaj – një kurs anglisht falas
  • Çmimi i dytë  – Jon Mustafaraj – një kurs anglisht me 50% ulje
  • Çmimi i tretë – Uarda Biqe – një kurs anglisht me 50% ulje

Këtu poshtë mund të ndiqni edhe një video të plotë të konkursit.

Postimi në Instagram & Video në YouTube

Sot u zhvillua konkursi “Spelling Bee” me nxënësit më të mirë të klasave More 3, këtu në Lincoln 1. Dea Merkaj – çmimi i parë Jon Mustafaraj – çmimi u dytë Uarda Biqe – çmimi tretë Ju urojmë suksese në vazhdim.

A post shared by Lincoln Centers of Albania (@lincolnalbania) on

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *