Charity Week: Fëmijët solidarizohen me familjet shqiptare në nevojë

by | 07.07.2016

Charity Week (2)

Këtë javë, tema e programit të fëmijëve ishte “Charity Week” (Java e bamirësisë).

Si pjesë e programit dhe në bashkëpunim me FoodBank Albania fëmijët u solidarizuan për të ndihmuar familjet shqiptare në nevojë si dhe mësuan si mos ta shpërdorojnë ushqimin.

Ndërkohë, si pjesë e bashkëpunimit me FoodBank Albania qendrat Lincoln u pajisën me kosha për mbledhjen e ushqimeve për familjet shqiptare në nevojë ku fëmijët depozituan qeset e ushqimeve.

 

Një përgjigje te “Charity Week: Fëmijët solidarizohen me familjet shqiptare në nevojë”

  1. Toni thotë:

    Falenderojmë qendrat Linkoln 1 dhe Linkoln 2 për mundësinë dhe bashkëpunimin me Food Bank Albania. Shpresojmë që nxënësit patën një përvojë dhe edukim me vlerë për jetën e tyre, përveçse ndihmës së madhe dhënë ndaj familjeve nën nivelin kombëtar të varfërisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *